Tradičnými akciami sú počas Festivalu študentského remesla, ktorý organizuje kežmarská Súkromná spojená škola, aj dva sprievody účastníkov a organizátorov podujatia. Jeden je večerný v prvý deň podujatia a druhý je dopoludnia v druhý deň podujatia pred začiatkom festivalových súťaží.

Ten večerný je vždy lampiónový sprievod a býva na niečo zameraný. Tento rok to bude Lampiónový sprievod mestom pre strašidlá a strašidielka. Svoje centrum bude na parkovisku pri gréckokatolíckom chráme na Hviezdoslavovej ulici v Kežmarku. Uskutoční sa vo štvrtok 9. júna 2022 o 19.30 hod. Tradičným jeho ukončením bude bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpi folková skupina Bravo, ktorá hrá vlastné, ľudové i moderné pesničky, ku ktorým zapája aj hovorené slovo. Na ich koncertoch tak určite nechýba humor a dobrá nálada. Na podujatí vystúpi aj spevák Davide Mattioli. Je to Talian, žijúci v Českej republike, ktorý si hraním a spevom splnil jeden veľký sen, a to rozdávať ľuďom radosť.

Historický sprievod mestom, ktorý sa uskutoční v piatok 10. júna od 8.30 hod. bude už patriť predovšetkým súťažiacim. Tí sa aj takýmto spôsobom predstavia celému Kežmarku, aby pozvali všetkých na festivalové súťaže, v ktorých budú práve oni súťažiť. Všetci budú oblečení v dobových krojoch svojho remesla, a keďže v sprievode nebudú chýbať ani organizátori sprievodných podujatí festivalu, určite sa bude na čo pozerať. Sprievod sa uskutoční v samotnom centre mesta. Začne spod Baziliky minor na Kostolnom námestí a ukončí sa pred Kežmarským hradom, kde na neho už nadviažu festivalové súťaže.

Obidva sprievody mestom sú vždy peknou pastvou pre oči i fotografov, preto si túto časť programu kežmarského Festivalu študentského remesla určite nenechajte ujsť. Podujatie organizuje Súkromná spojená škola v Kežmarku.

Tak, pripravte si fotoaparáty a kamery! Návštevníci sprievodov sa určite majú na čo tešiť!