Festival študentského remesla bude aj tohto roku nielen o študentoch a remeslách, ale aj o atmosfére, ktorá je vždy jedinečná, plná mladého úsmevu a radosti.

Nosnou časťou podujatia budú súťaže mladých remeselníckych majstrov, ktoré zaujmú každého návštevníka festivalu. Podujatie je ale známe aj bohatým sprievodným programom, v ktorom nechýbajú remeselné dielničky pre deti, strašidelný dom, lampiónový i historický sprievod mestom, benefičný koncert, ekumenická pobožnosť a bohatý kultúrny program na hradnom nádvorí.

Najmä rodiny s deťmi si prídu počas festivalu na svoje, pretože o zaujímavé hry a súťaže pre tých najmenších nebude núdza.

Ak majú rodičia záujem na tom, aby deti spoznali krásu remesiel, môžu im trochu pomôcť v tom, aby remeslá nielen videli, ale si ich aj chytili a skúsili s pracovnými nástrojmi aj niečo vykúzliť. Preto sú na každom Festivale študentského remesla vytvorené pre deti remeselné dielničky. Nikdy totiž nevieme kedy v kom objavíme budúceho dobrého remeselníckeho majstra.

Ak by aj práca s drevom, kovom či textilom na prvýkrát neoslovila mladých návštevníkov organizátori festivalu pripravili pre nich aj rôzne súťaže. Organizátori ich majú pripravených až v 11 kategóriách – stolár, kaderník, stredovek - šerm, folklór - cigánsky tábor, rybár, zdravotník - Červený kríž, roľník, kováč, murár, tkanie, obuvník.

Okrem samotných týchto súťaží pre deti budú v areáli hradu rôzne atraktívne činnosti alebo priestory pre deti. Napríklad maľba na tvár alebo domáci hospodársky dvor, či rybárska osada. Počas podujatia tak deti budú môcť vždy niečo nové objaviť, lebo na Festivale študentského remesla sa nik nudiť nebude. Ba naopak, nebude núdza o pekne strávený čas rodičov s deťmi. Stačí len na podujatie prísť!

Pre deti je pripravený program v piatok 10. júna od 9.30 až do 16.00 hod.