Od 10. decembra 2021 je opäť v centre mesta Kežmarok otvorená Babičkina chyža. Doteraz sme si ju pamätali ako Izbu remeselníckych tradícií, no dnes je jej priestor úplne zmenený a ocitnete sa akoby vo Vianočnej rozprávke.

Všade v danom priestore nájdete veľmi pestrú paletu vianočných nápadov, ktoré sa zrodili v mysliach učiteľoch a žiakoch kežmarskej Súkromnej spojenej školy, Biela voda v Kežmarku. Nájdete tu inšpirujúce a netradičné vianočné ozdoby, dekorácie či výtvory. Je to pastva pre oči a skúsenému návštevníkovi určite neujde aj ten fakt, že žiaci a učitelia sa krásne a často veľmi vtipne pohrali i s nenápadnými vianočnými detailmi.

Pozitívna správa je, že všetky veci s vianočnou tematikou sú na predaj!

Pridanou hodnotou veľkého počtu výrobkov je, že sú vyrobené z recyklovaných vecí, látok a materiálov. Okrem inšpirácie na krásne vianočné dekorácie či darčeky pre najbližších môžete kúpou predmetov urobiť dobrý skutok!

Ak teda hľadáte zaujímavé vianočné darčeky alebo si chcete doniesť domov krásnu vianočnú vychytávku, navštívte kežmarskú Babičkinu chyžu! Určite svoju návštevu neobanujete a nájdete v nej všeličo inšpirujúce, zaujímavé a neobyčajné.

Babičkinu chyžu spravuje kežmarská Súkromná spojená škola, Biela voda. Tá aj takýmto krásnym a netradičným spôsobom sa nielen pripomína, ale aj prezentuje práce svojich šikovných žiakov, ktorých vedú nielen kvalitní, ale na pestrosť a jedinečnosť Vianočnej Babičkinej chyže, aj inšpirujúci učitelia.

Babičkina chyža je otvorená v pracovných dňoch od 9.00 do 13.30 hodiny a je umiestnená na prízemí, v zadnom trakte budovy Mestskej knižnice, na Hlavnom námestí 64 v Kežmarku.

Vstup do Babičkinej chyži je zdarma, no vzhľadom na súčasné pandemické opatrenia je vstup v režime OP (očkovaní, prekonaní).