V hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave sa 28. marca 2017, uskutočnilo vyhodnotenie prestížnej súťaže Podnikateľka Slovenska 2016. V kategórii Vynikajúca podnikateľka zvíťazila kežmarská podnikateľka Sylvia Holopová, ktorá vedie historický Boutique Hotel Hviezdoslav.

Vyhlasovateľom súťaže je už od roku 1999 Slovak Business Agency. Jej cieľom je oceniť ženy, ktoré sa dali na neľahkú dráhu podnikania a dokážu sa v silnej konkurencii presadiť na trhu.

 

Podujatie sa uskutočnilo za účasti podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho a ďalších predstaviteľov spoločenského a politického života na Slovensku. V kategórii Vynikajúca podnikateľka zvíťazila kežmarská podnikateľka Sylvia Holopová, ktorá vedie historický Boutique Hotel Hviezdoslav v centre Kežmarku. Sylvia Holopová bola dlhoročnou riaditeľkou hotelovej akadémie Otta Brucknera v Kežmarku. V roku 2009 sa spolu so synom odhodlala zrekonštruovať schátrané meštianske domy, ktoré sa postupne zmenili na elegantný štvorhiezdičkový boutique hotel, ktorý v roku 2017 získal prestížne ocenenie Historic Hote Host of the Year 2017 od európskej asociácie historických hotelov.

 

„Pani Holopová je príkladom toho, že i odchod do dôchodku môže byť štartom k podnikaniu. Ak pracujete so srdcom a entuziazmom a obklopíte sa tými správnymi ľuďmi, úspech sa dostaví,“ povedala manažérka hotela M. Brezinová, ktorá v neprítomnosti S. Holopovej prevzala ocenenie.

 

Absolútnou víťazkou sa stala Julianna Hložek Grmannová so svojim jedinečným brandom Oxywater. Víťazky ostatných kategórií: Iveta Hrabovská - Začínajúca podnikateľka 2016 Eva Balogová - Úspešná živnostníčka 2016 Silvia Mahutová - Špeciálna Cena podpredsedu vlády SR.

 

Tento rok to bol už 17. ročník tohto podujatia. Súťaž Podnikateľka Slovenska založila Slovak Business Agency v roku 1999. Jej cieľom je vyzdvihnúť podnikateľské úspechy nielen začínajúcich podnikateliek, ale aj tých, ktorých spoločnosť je pevne etablovaná na trhu. Do súťaže boli prihlásené podnikateľky, ktoré sú na trhu aktívne aspoň jeden rok.

 

O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodla hodnotiaca komisia zložená zo zástupcov Ministerstva hospodárstva SR, Združenia podnikateľov Slovenska, Slovenského živnostenského zväzu, Platformy žien Slovenska, TOP Centra Podnikateliek, Finančnej správy, Tlačovej agentúry Slovenskej republiky, SBA, Internet.sk a víťazka predchádzajúceho ročníka súťaže.

 

Za prestížne ocenenie našej úspešnej podnikateľke srdečne gratulujeme a tešíme sa z neho.