Od 8. decembra 2023 je v Kežmarku sprejazdnený most cez rieku Poprad na ceste I/66. Doprava bola na moste obnovená v obidvoch smeroch.

Most bol uzavretý pre jeho havarijný stav a od februára 2020 sa jazdilo po dočasnom premostení. Úsek patrí medzi najexponovanejšie na Slovensku (denne 20 tisíc áut), pretože prechádza ním aj tranzitná doprava.

Rekonštrukcia mosta sa začala v apríli 2023 a mala trvať 9 mesiacov. Staviteľ však už pri jej začiatku videl priestor na jeho skoršie dokončenie, a to pri optimálnych poveternostných podmienkach. K úplnému dokončeniu danej rekonštrukcie mosta chýba ešte odstrániť dočasné mosty a úprava vozovky po obidvoch stranách mostu, aby bol na celom úseku prieťahu mestom daný nový asfalt. To sa bude realizovať na začiatku roku 2024.

Najväčšiu zásluhu na rýchlej rekonštrukcii mosta má bývalá poslankyňa Národnej rady SR Jana Majorová Garstková (OĽaNO), ktorá dokázala v minulom volebnom období presadiť túto rekonštrukciu nielen u bývalého ministra dopravy, ale aj u vedenia Slovenskej správy ciest, ktoré niektoré práce na rekonštrukcii urobili v predstihu.

Slávnostné otváranie mosta (8. 12. 2023), za účasti súčasného ministra a primátora mesta, ale bez človeka, ktorý sa najviac pričinil o jeho rekonštrukciu je iba trpkou skúsenosťou občanov so súčasným stavom vecí na Slovensku.

Termín úplného ukončenia stavby je naplánovaný na apríl 2024 a keďže v tom období budú na Slovensku v plnom prúde prezidentské voľby, je možné, že sa dočkáme ešte nejakého dodatočného slávnostného otvorenia tejto rekonštrukcie mosta.

Zmluvná cena diela je 1,79 milióna eur s DPH. Životnosť mosta je približne 50 rokov.