Prvý jesenný dáždik nám v Kežmarku hneď ukázal, kde v dopravnej infraštruktúre má mesto poriadne rezervy. Mohli by sme sa napríklad prejsť po chodníkoch a bolo by jedno či v centre mesta alebo na sídlisku, zistili by sme, že ich spádovitosť kvôli bezproblémovému odtekaniu dažďovej vody z nich nebola silná stránka našich miestnych stavbárov.

Na jednej prechádzke mestom sme však natrafili aj na iné naše dopravné infraštruktúrne skvosty. Napríklad nástupisko pri druhej najdôležitejšej autobusovej zastávke v meste, na Huncovskej ulici, už roky vyzerá skôr ako nedokončený stavebný útvar ako na miesto, kde sa najviac premelie občanov, ktorí čakajú na svoj spoj do Popradu či Tatier nehovoriac o tých, ktorí idú do tunajšej nemocnice, kde sa inak ako po chodníku na Huncovskej jednoducho nedostanú. Zastávka na Huncovskej ulici vyzerá katastrofálne a je už roky hanbou. Mesto tam síce osadilo nový prístrešok, ale k oprave chodníka sa už nedostalo. Takto sa síce cestujúci vyhne vode zhora, ale tej ktorá príde od cesty nemá šancu.

Keď už sme pri zastávkach autobusu tak jeden bonbónik som našiel aj rovno na sídlisku. Prístrešok pre čakajúcich na mestskú dopravu na sídlisku Juh, tam síce stojí, ale pod ním by som počas dažďa asi stáť počas dažďa ani nemohol. Cez deravú strechu doň totiž kvapká z rôznych dier, a tak by som nevedel ktorému prúdu vody sa vlastne vyhnúť.

Vidíte, a to bola iba jedna krátka prechádzka po prvom daždi smerom od sídliska Juh do nemocnice a naspäť!

Takže vážení tam hore, zobuďme sa! Je tu daždivá jeseň a bolo by potrebné opraviť už nielen niektoré chodníky, kde sú na nich mláky ako zázrakom stále v strede, ale je potrebné si posvietiť aj na ďalšie miesta, ktoré patria do mestskej dopravnej infraštruktúry. Alebo sa zas bude čakať až na nejaké voľby?

 

Foto: Kežmarský informačný express