Kežmarok sa stal opäť stredobodom slovenskej juniorskej florbalovej reprezentácie, pretože tá sa v závere apríla nasťahovala do kežmarskej športovej haly FOCUS+, kde bude mať svoj štvordňový tréningový kemp.

Slovenská reprezentácia juniorov od 30. apríla 2021 do 3. mája 2021 zarezáva tak na ďalšom sústredení v našom podtatranskom meste. Nie je to pre florbalových fanúšikov žiadne prekvapenie, lebo kežmarská hala FOCUS+ ponúkla vždy optimálne podmienky na prípravu florbalistov v hocijakej kategórii. Ubytovanie si vedenie reprezentácie taktiež dohodlo v tunajšom hoteli, takže realizačný tím neskýva spokojnosť s optimálnymi podmienkami v mieste kempu. Vedenie sa tak môže plne sústrediť na dokonalú hernú prípravu mladých reprezentantov Slovenska, aby ich pripravili na vrchol sezóny. 

Celkovo 32 hráčov so štvorčlenným realizačným tímom je v príprave na svetový šampionát, ktorý sa uskutoční od 25. do 29. augusta 2021 v Brne. V skupine sa tam stretnú proti Lotyšsku, Českej republike a Fínsku.

Realizačný tím Marek ONDERKO (tréner), Jakub HORECKÝ, Stanislav TEREZ, Peter VRBA majú v Kežmarku celkovo 32 hráčov. Kolektív je rozdelený do dvoch skupín a každá z nich absolvuje väčšinou 90 minútové tréningové jednotky. Naplánované sú aj dva spoločné modelované zápasy proti sebe, pretože pandemickká situácia nedovolí konfrontovať reprezentáciu s prípadným lokálnym súperom. Slovenských reprezentantov aj tak čaká v kežmarskej hale FOCUS+ bohatý a náročný tréningový program.

 

Zdroj: szfb.sk

Foto: Kežmarský šport, szfb