V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, sa menia podmienky bezplatného antigénového testovania. Od 18. januára 2021 bude potrebné objednať sa na test vopred, a to elektronickou formou prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Bezplatné antigénové testovanie, ako aj zmena v systéme objednávania, vznikla na základe zmluvy o spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR.

„Už na budúci týždeň aplikujeme do účinnosti nariadenie od Ministerstva zdravotníctva SR o zmene, ktorá sa týka objednávacieho systému na antigénové testovanie,“ informuje PhDr. Anna Rybková, námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku.

Z nariadenia vyplýva, že od 18. januára 2021 sa bude dať otestovať prostredníctvom bezplatných antigénových testov len v prípade, že sa záujemcovia objednajú vopred. To im bude umožnené prostredníctvom webu korona.gov.sk. Výhodou objednávacieho systému je, že budú záujemcovia objednaní na konkrétny čas. Výsledok im príde na e-mail a do SMS správy, a tak nebudú musieť čakať v priestoroch odberového miesta.

Kežmarská nemocnice stále v mobilnom odberovom mieste vykonáva PCR aj antigénové testovanie.

1. Bezplatné antigénové testovanie

Testovanie bezplatnými antigénovými testami je možné od pondelka do piatku, v časoch od

13:00 do 17:00 (1 tím zdravotníkov),

14:00 – 15:00 samoplatcovia, prihlásenie cez aplikáciu AGELLAB ( 2 tím zdravotníkov)

2. PCR testovanie pre samoplatcov a pre pacientov s príznakmi

Testovanie PCR testami prebieha každý pracovný deň:

7:00 – 11:00 prihlásenie cez RÚVZ/NCZI,

11:00 – 12:00 samoplatcovia, prihlásenie cez aplikáciu AGELLAB

Zdroj a foto: Nemocnica dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok