Mesto Kežmarok bolo jedno z 36 slovenských miest, v ktorom sa konalo spomienkové stretnutie pod názvom NEZABUDNEME! POKRAČUJEME!

Stretnutie sa konalo 21. februára 2019 na Hlavnom námestí pred kežmarskou redutou o 17.00 hodine. Bolo to presne rok od úkladnej vraždy slovenského novinára Jána Kuciaka a jej snúbenice Martiny Kušnírovej v slovenskej obci Veľká Mača.

Slovenský novinár písal o korupcii a rôznych zvláštnych prepojeniach na najvyšších miestach slovenskej politiky a práve toto sa mu stalo osudným.

Okrem spomienkových stretnutiach na Slovensku sa konali podobné aj v zahraničí, a to až v 23 mestách sveta.

Kežmarské stretnutie organizovala organizácia Kežmarok za slušné Slovensko. Podujatie trvalo hodinu a na provizórnom pódiu sa vystriedali ľudia, ktorí mali skúsenosti resp. poukázali na neprávosť, s ktorou sa stretli. Na podujatie prišlo okolo 150 ľudí, nielen z Kežmarku, ale aj z kežmarského okresu a tatranských osád.

Motto všetkých stretnutí, ktoré sa uskutočnili 21. februára 2019 bolo: NEZABUDNEME! POKRAČUJEME! Má evokovať jednotu, silu a súdržnosť všetkých občanov, ktorí si prajú žiť v slušnejšej spoločnosti, za ktorú bojoval svojim spôsobom aj Ján Kuciak, ktorý odkrýval rôzne korupčné prepojenia na najvyšších poschodiach štátu.