Od 3. júla 2021 sa opäť každý víkend spustí medzinárodné vlakové spojenie medzi Popradom a poľským mestečkom Muszyna.

V letnej sezóne 2021 sa tento zrýchlený spoj bude volať Beliansky express a bude premávať v každú sobotu a v nedeľu dvakrát do dňa. Keďže v Muszyne je optimálne spojenie na prestup do kúpeľného mesta Krynica či do mesta Nowy Sacz, pre občanov nášho regiónu je to vítaná možnosť na jednodenný výlet do Poľska.

Za dnešnej stále ešte pandemickej situácie je potrebné sledovať aké sú nastavené opatrenia pre vstup do Poľska, resp. pre príchod z Poľska. Ak budú pre našich občanov dostatočne uvoľnené a prístupné je isté, že toto dopravné spojenie využije veľa našich občanov.

Dopravné spojenie skončí 5. septembra 2021.

  

Všetky bližšie informácie ohľadom opatrení covid automatu na návštevu Poľskej republiky nájdete tu: https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach#polsko

 

 

Cestovný poriadok Poprad-Tatry – Kežmarok – Plaveč – Muszyna a späť (iba počas víkendov):

 

7.32  15.18  Poprad-Tatry             11.23  19.29

7.44  15.30  Studený potok          11.10  19.15

7.54  15.41  Kežmarok                10.59  19.04

8.04  15.52  Spišská Belá zast.   10.50  18.55

8.17  16.06  Podolínec                10.38  18.42

8.34  16.23  Stará Ľubovňa         10.26  18.30

8.51  16.40  Plaveč                      10.11  18.14

9.10  17.01  Muszyna                   9.53  17.56

 

Prestupové spoje do mesta Krynica-zdrój a späť

9.55   13.11  Muszyna            12.09   15.42   17.44

10.10  13.26  Krynica-Zdrój   11.55   15.27   17.30

 

 

Prestupové spoje do Nového Saczu (Starého Saczu, Krakova) a späť

9.28   11.06    12.19  Muszyna      12.56   16.34

10.30  11.58   13.15  Stary Sacz   12.00   15.37

10.38  12.06   13.23  Nowy Sacz   11.48   15.29

13.45  15.00   16.38  Kraków           9.00   11.13

 

Stálu informáciu o ceste vlakom do Muszyny nájdete aj na titulke Kežmarského informačného expressu: https://www.kkexpress.sk/content/vlakom-do-krynice

 

Foto: Kežmarský informačný express (Krynica-zdrój)