Od začiatku roka 2019 má Mestský úrad v Kežmarku zriadené nové oddelenie. Je to Oddelenie športu a správy športových zariadení.

Je to obdoba niekdajšej organizácie mesta, ktorá sa volala Správa telovýchovných zariadení, ktorá mala na starosti chod všetkých športových objektov, no vedenie mesta ho zrušilo. Dnes je zrejmé, že to vôbec nebol šťastný krok a znovu ideme budovať niečo čo sme tu už mali. Stratili sme tým zbytočne pár rokov, pretože dnes s novými ľuďmi ideme opäť oživovať niečo čo tu výborne fungovalo a prinášalo úžitok.

Na funkciu vedúceho oddelenia bolo vyhlásené výberové konanie, ktoré sa uskutočnilo v prvom januárovom týždni. Naň sa prihlásili dvaja kandidáti.

Vedúcim oddelenia bol vybraný doterajší manažér športu Pavol Fejerčák. Bude mať tak na starosť chod športových zariadení mesta – zimný štadión, futbalový štadión, Mestskú športovú halu Vlada Jančeka a môžeme sa dočkať aj toho, že mu pribudne i kúpalisko.

Sídlo nového oddelenia bude zatiaľ v budove Mestskej športovej haly Vlada Jančeka, ale dá sa počítať, že časom sa presťahuje na futbalový štadión.