V týchto dňoch nie je nič príjemné chodiť po nevyčistených chodníkoch, ktoré sú plné kamienkov a nečistôt alebo ísť popri ceste, kde je súvislý pás, niekde i meter široký, neodprataných kamienkov, rôznej špiny a prachu. Stačí, aby niektoré z vozidiel prešlo po takejto špinavej krajnici alebo trochu zaduje vetrík a rozvírený prach máte doslova všade.

Videl som dokonca i to, ako takýto rozvírený prach priamo zasiahol mamičku s kočíkom. Veru, nie je to nič príjemné, keď sa takáto špina a prach dostane rovno do očí či priamo do vnútra kočíka, kde je malé dieťa. Taká je ale momentálna realita predjarného Kežmarku. Krajnice ciest a chodníky na hlavných komunikáciách, ktoré vedú napríklad z centra mesta na sídlisko Juh. A je jedno či už idete okolo Kauflandu alebo po ulici gen. Štefánika, krajnice ani chodníky nie sú očistené a prakticky nemáte šancu ako sa vyhnúť tomuto prašnému prostrediu.

 

Vyhovárať sa na to, že podľa kalendára je ešte zima alebo na to, že čo keď ešte nasneží, by bol poriadny alibizmus. Určite by Kežmarčania privítali, aby sa všetky neočistené chodníky a krajnice ciest už čo najskôr vyčistili, aby už mohli konečne chodiť opäť v čistom životnom prostredí.

 

Pri centrálnej križovatke na sídlisku Juh je dokonca, už hádam vyše roka, poškodený chodník, ku ktorému sa ale nikto nehlási, že by ho opravil. Je pritom na hlavnom pešom ťahu smerom do mesta. Vo večerných hodinách hrozí, keďže nie je nijako označený, ani osvetlený, že na ňom môže dôjsť i k nepríjemnému úrazu. Preto by bolo už hádam načase, aby sa chodník upravil do požadovaného stavu. Alebo chceme opäť niečo vyriešiť až potom, keď sa stane nejaká škoda?