Módna prehliadka komunitnej značky VYVA sa uskutočnila 12. 12. 2019 na móle v košickom Kulturparku a predstavila sa na nej s upcyklovanou kolekciou Denimu. Prehliadku obohatila i priama účasť kežmarskej Súkromnej spojenej školy, Biela voda 2, ktorá predstavila svoju módnu kolekciu s názvom Vzkriesenie.

Módna prehliadka kežmarskej školy zaujala prítomných pestrou kolekciou, nápaditými detailmi i sebavedomým prejavom. Zaujímavosťou pre prítomných divákov bol fakt, že celú kolekciu vytvorili študenti zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Okrem našej školy sa na podujatí predstavila i komunitná značka Bodka, ktorá tvorí rodinnú módu (pre deti, mamičky, oteckov).

Predvádzacia kolekcia našej školy bola z recyklovaných materiálov. Nové modely využili tentoraz ako podklad staré džínsy. Textilný odpad tak naše návrhárky opäť vrátili späť na svetlo sveta a dali im tak druhú šancu ukázať sa. Kolekcie boli vkusné, jednoduché a sú aj cenovo dostupné, čiže každej žene dáva možnosť si vytvoriť vlastnú odevnú kolekciu.

Na úspechu záverečnej módnej prehliadke komunitnej značky VYVA, ktorá predstavila svoju najnovšiu denimovú kolekciu, mala tak významný podiel i naša Súkromná spojená škola Biela Voda 2 z Kežmarku! Gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu!

 

Zdroj: výmenníky, kulturpark

Foto: Adriána Šedová, archív školy (príprava na módnu prehliadku)