Je tu opäť Týždeň dobrovoľníctva. Uskutoční sa od stredy 16. septembra 2020 a potrvá do utorka 22. septembra 2020. Podujatie Týždeň dobrovoľníctva organizuje www.tyzdendobrovolnictva.sk a www.dobrovolnictvopo.sk v spolupráci s Iuventa a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Počas týchto dní sa bude môcť každý občan Slovenska zapojiť do dobrovoľníckych činností, ktoré ponúkajú jednotlivé organizácie. Pomáhať môžete pri maľovaní plota a lavičiek, sprevádzaní seniorov, príprave hier pre deti, čistení okolia, prekladoch do angličtiny, vyrábaní darčekov či distribúcií potravinovej pomoci pre ľudí v núdzi a pri ďalších rozmanitých aktivitách. Súčasťou kampane Týždeň dobrovoľníctva 2020 je aj podujatie Naše Mesto.

 

Pre širokú verejnosť sa prihlasovanie na dobrovoľnícke aktivity spustilo od začiatku septembra aj na stránke www.tyzdendobrovolnictva.sk.

 

Z Kežmarku sa do tejto aktivity zapojila kežmarská Súkromná spojená škola, Biela voda, ktorá má už sídlo na ulici Nad traťou 28. Tá si svoju aktivitu nazvala Motýle a včielky. V rámci tejto aktivity budú prihlásení dobrovoľníci pracovať na úprave a vyčistení okolia a periférie časti mesta Kežmarok, v blízkosti kežmarskej mliekarne, družstva podieľníkov a samotnej školy. Dobrovoľníci môžu pracovať každý deň v danom Týždni dobrovoľníctva, teda od 16. do 22. septembra 2020, a to od 8.00 do 15.00 hodiny.

 

V Kežmarku sa zapojiť môžete aj vy: školy, kultúrne, spoločenské, mládežnícke či detské centrá, rôzne organizácie. Vy najlepšie viete, čo je potrebné u vás zmeniť. Kežmarská škola napríklad bude organizovať v okolí školy brigádu spojenú s prednáškami o zdravom životnom prostredí. A to všetko preto, aby sa k nám vrátili motýle a včielky. Príď a podporte túto aktivitu, zapojte sa do záchrany životného prostredia!

 

Kto má chuť robiť dobré skutky, má teda možnosť v rámci podujatia Týždeň dobrovoľníctva. Aj v Kežmarku!

 

Bližšie informácie i možnosť zapojiť sa v Kežmarku na konkrétne dobrovoľnícke podujatie ba i na konkrétny deň, dostanete na kontakte:

https://www.tyzdendobrovolnictva.sk/program/detail/?tx_dwvolunteeringwee...

 

Foto: archív ssš