Počas najbližšej nedele (24. 11. 2019) sú v obidvoch mestách divadelné predstavenia pre deti. Obidve sú v dvoch rozdielnych časoch, takže rodičia, ktorí by chceli dopriať svojim deťom peknú rozprávkovú nedeľu majú možnosť tak urobiť a na obidve predstavenia prísť.

 

V Poprade to bude rozprávka Valibuk a Laktibrada od Bábkového divadla z Košíc. Predstavenie sa v nedeľu 24. novembra 2019 začína v popradskom Dome kultúry o 10.00 hod.

Príbeh o Valibukovi a Laktibrade od Pavla Dobšinského poznajú celé generácie detí z čítania alebo rozprávania svojich rodičov či starých rodičov. Bábkové divadlo v Košiciach teraz ponúka divákom modernú verziu pôvodnej ľudovej rozprávky, v ktorej je prítomná nielen faloš a zrada, ale aj sila s odvahou. Tie sa objavia vždy, keď treba pomôcť láske.

Vstupné: 1,50 €.

Vstupenky si zakúpite: v Mestskej informačnej kancelárii Poprad alebo pred predstavením.

 

V Kežmarku sa divadelné predstavenie pre deti začína o 16.00 hod. Divadlo Actores ponúkne deťom v premiére hudobnú rozprávku Po dračích stopách.

Takže napnúť plachty, zdvihnúť kotvy a vyrážame za dobrodružstvom, aké ste ešte nezažili!

Duje priaznivý vietor a z vĺn sa vynárajú nové obzory a vedomosti.

Divadlo ACTORES prináša cyklus interaktívnych rozprávok pre deti, SVET OKOLO NÁS. Zámerom, ktorých je porovnať kultúrne zvyky, tradície, ľudový folklór, ale predovšetkým stvárniť humorné výjavy zo života ľudí prastarých národov.

V prvom cykle ponúka rozprávku s názvom „PO DRAČÍCH STOPÁCH“, v ktorej traja kamaráti prežijú dobrodružný príbeh na dračích lodiach a tie ich prenesú do ďalekej minulosti. Naši traja pátrači Enrique so Španielska, Astrid zo Švédska a detektív Karol zo Slovenska odhalia stopy takých nevídaných rozmerov, o ktorých ľudstvo ani len netušilo. Dokonca objavia zabudnuté rozprávkové príbehy, prastaré hudobné nástroje, pesničky a ocitnú sa v situáciách, kde sa všetci musia držať hesla: „Všetci za jedného“…

Pestrofarebná scéna, kostýmy a rytmické piesne dodávajú predstaveniu zábavný charakter. Interakcia zapája detského diváka priamo do deja.

Vstupné: 2 eurá.

 

Zdroje: mik poprad, msks kežmarok