Pomôžte vianočne vyzdobiť Kežmarský hrad!

Z dôvodu neutíchajúcej pandémie COVID-19 sme túto aktivitu prispôsobili momentálnej situácii a opatreniam. Tohtoročné Vianočné dielne budú - podobne ako v minulom roku - fungovať formou tzv. home-office.

Tvorivé dielne pozostávajú opäť z dvoch tém. Jednou je výroba vianočných sánok a druhou tvorba veselých snehuliakov. Tieto témy sú určené pre skupiny aj triedy, ktoré sa naďalej učia prezenčnou formou. Keďže v kolektíve je sila aj pomoc vyučujúcich. Ich veľkosť, materiálne spracovanie, plastickosť, respektíve plošnosť, výzdoba - toto všetko nechávame na vašej fantázii a tvorivosti.

Samozrejme, do výroby sa môžu zapojiť aj jednotlivci, ktorí zostali doma alebo sa učia dištančne. Boli by sme radi, ak by tieto výrobky vyhotovili deti spolu s rodičmi, starými rodičmi či súrodencami. Podobne ako v prvej skupine, aj tu nechávame výrobu na deťoch. Materiálne spracovanie, farebnosť, veľkosť, plastickosť/plošnosť.

Výrobky detí a tried môžete priniesť vy, rodičia či detičky priamo k nám do Múzea v Kežmarku, kde budú súčasťou výzdoby hradu v rámci každoročnej Vianočnej prehliadky. Jej tohtoročný názov znie "Medové Vianoce". Ak sa zapojíte do tvorivých dielní, automaticky ste v súťaži o vstupenku na špeciálnu prehliadku hradu v rámci Medzinárodného dňa detí v budúcom roku 2022. Triedy môžu získať jednu vstupenku pre celú triedu a jednotlivci vstupenku pre rodinu (dvaja rodičia + dve deti).

Z vašich výrobkov vyberieme tie najkrajšie a výhercov zverejníme po skončení vianočných sviatkov. Vaše dielka, ale aj veľké diela môžete priniesť do kancelárií Kežmarského hradu do utorka 14. decembra 2021. Adresa: Múzeum v Kežmarku, Hradné námestie 42, 06001, Kežmarok

V prípade akýchkoľvek otázok nás môžete kontaktovať na čísle: 0918 742 726.

 

Prikladáme aj rôzne inšpirácie:

25 skvelých Vianočných dekorácií

Ozdoby z polystyrénových guličiek

15 úžasne jednoduchých nápadov na VIanočnú výzdobu-

10 inšpirácií na maľované kamene


Pomôžte aj tento rok rozžiariť Kežmarský hrad svojimi nádhernými výrobkami a priniesť tak radosť do priestorov kežmarského múzea.

 

Zdroj: kezmarok.com