V pondelok, v stredu a v piatok (27. – 31. 7. 2020) sa na nádvorí Kežmarského hradu uskutoční Letný divadelný festival.

Návštevníkov čakajú tri druhy komédií - drsná, milostná a retro komédia.

 

V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenia uskutočnia v Mestskom kultúrnom stredisku.

 

Pondelok 27. júla 2020 o 20.30 h

Divadlo Kontra: Howie a Rookie

Vynikajúce, oceneniami ovenčené divadelné predstavenie Howie a Rookie v hereckom obsadení Petra Čižmára a Petra Olejára. Miestami možno drsná komédia nás prenesie do temných zákutí Dublinu. Tarantino v zrážke s Homérom. Nasvrabený matrac. Dve mŕtve bojové ryby. Humor a horor. Pomsta a obeta. Autor tohto skvelého diela Mark O´Rowe je považovaný za najoriginálnejšieho írskeho autora od čias Becketta. Obnovený kultový, Doskami ocenený titulu Kontry je po 10 rokoch späť v novom šate!

Réžia: Klaudyna Rozhin
Hrajú: Peter Čižmár, Peter Olejár

Vstupné 5 €

 

Streda 29. júla 2020 o 20.30 h

TheatroBalans: Nebola deviata, bola to piata

Komédia od talianskeho dramatika Alda Nicolaja zachytáva dej „zabehnutého“ manželstva a náhodného stretnutia na pláži. Milostný trojuholník sa zamotáva v momente, keď sa hlavná predstaviteľka rozhodne zosnovať diabolský plán so zámerom „odstrániť“ svojho manžela s pomocou milenca. Všetko ide podľa jej plánu za tónov Beethovenovej piatej symfónie, až do chvíle, keď nastane nečakaný zvrat.

Réžia: Duško Kubáň, Michal Novák
Hrajú: Petra Fridmanská, Baďo Miko, Vlady Mikolajčík

Vstupné 5 €

 

Piatok 31. júla 2020 o 20.30 h

Divadlo GUnaGU: Vodka a chróm (sestričky, pacienti, doktori a disidenti)

Retrokomédia Viliama Klimáčka z čias, keď odvaha nebola lacná ako dnes. Voľné pokračovanie úspešnej hry Socík, sladký socík.

November 1989 v jednej bratislavskej nemocnici. Na chirurgiu prichádza nová pacientka, známa spisovateľka a disidentka. Niektorí sa jej vyhýbajú, aby si nepokazili kariéru s nepriateľkou režimu, no iní ju podporujú. Začína sa Nežná revolúcia a doktorov aj sestričky postavia dejiny pred rozhodnutie – budú sa aj ďalej báť, alebo povedia, čo si naozaj myslia? Zbabelci aj hrdinovi, sviniari aj dobráci - panoptikum slovenskej spoločnosti v období zmeny režimu. Veľké herecké obsadenie s typicky čiernym humorom vráti divákov do čias, vďaka ktorým máme slobodu, na ktorú dnes tak radi nadávame...

Hru si autor, niekdajší chirurg a anesteziológ, venoval k svojim šesťdesiatym narodeninám.

Autor a réžia: Viliam Klimáček
Hudba a piesne: Zbyňo Džadoň
Scéna: Michal Lošonský
Kostýmy: Renata Ormandíková
Hrajú: Viktor Horján, Dano Fischer/alt. Martin Hronský, Táňa Radeva, Adam Jančina, Darina Abrahámová, Peter Ondreička, Marta Maťová/alt. Romana Dang Van, Zbyňo Džadoň.

Vstupné 12 €

 

 

Zdroj: kezmarok.com, mskskezmarok