V dňoch 22. – 26. júla 2019 sa uskutoční na nádvorí kežmarského hradu Letný festival slovenskej a svetovej divadelnej klasiky.

Program:

 

Pondelok 22. júla o 20.30 h

Divadlo Comedia Poprad: Jana z Arcu, Boh a kat

Cez postavu Jany z Arku bulharský autor Stefan Canev pripomína hodnoty, ktoré v dnešnej dobe chýbajú. Človek by mal prehodnotiť vlastné ja, svoju zodpovednosť, ktorú nesie a ktorá je niekedy bremenom, ale pritom je veľmi dôležitá pre spoločnosť, v ktorej žijeme a v ktorej nie sme sami. Každý by si mal uvedomiť, ako žiť. Každý si môže zvoliť, či to bude cesta dôstojná, alebo nedôstojná. Jana z Arku k tejto voľbe hovorí: „Čo je rozumnejšie? Zomrieť, ale neplaziť sa - alebo sa plaziť, ale žiť?“

 

Utorok 23. júla o 20.30 h

Divadelný súbor pri MsKS v Kežmarku: Deň oddychu

Komédia Valetíny Katajevy o tom, aké ťažké je získať jeden obyčajný podpis.

 

Streda 24. júla o 16.30 h

Divadlo Ramagu Spišská Stará Ves: Kráľove nové šaty

Rozprávka Kráľove nové šaty vznikla na motívy rozprávok H. CH. Andersena. Ide o príbehy O lenivom kráľovi a Cisárove nové šaty. Ramagu v tejto hre poteší deti i dospelých, pretože vďaka vlastnej réžii nadviazalo na skúsenosti s hraním pre celé rodiny, a tak hra so sebou prináša nielen divadelnosť, ale aj dávky šikovného humoru. Celou hrou vás budú sprevádzať šašovia Pepe a Gašpar, kráľ a Kvetka.

 

Štvrtok 25. júla o 20.30 h

Divadlo Dino Piešťany: Drápačky

Komédi z pera Kamila Žišku o babkách, ktoré na drápačkách rozprávajú rôzne veselé, no aj strašidelné príbehy. Počas drápania nájdu almanach deda Kasíra, ktorý si písal dejiny Slovákov veľmi svojsky. A toto jeho svojské poňatie dejín sa humornou formou odohráva na javisku. Diváka hra prevedie od Samovej ríše cez objavenie Ameriky Krištofom Kolumbusom až po Štúrovcov. Predstavenie srší humorom od začiatku až do konca a stalo sa kultovým predstavením divadla Dino.

 

Piatok 26. júla o 20.30 h

Divadlo Kľud Kladzany: Hore i dolu bez...

Príbeh sa odohráva vo fiktívnej prázdnej sále pred predstavením, na ktoré nikto nepríde - ani poslanci obecného zastupiteľstva, ani členovia speváckeho zboru, ani veriaci, ani štamgasti z neďalekej krčmy, ani deti zo základnej školy... Stepujúca starostka sľubuje, že keď príde jej čas, tiež bude odpovedať „nedá sa“. Vedúci miestneho kultúrneho domu naplno rozbalí svoj talent pre filozofiu. Do toho všetkého režisér naháňa meškajúcich hercov. Okrem toho chce neodbytná redaktorka z rozhlasu rozhovor. Otázka tiež znie, kto nalepil po dedine plagáty „dole hlavou“. Ako sa hovorí, to nevymyslíš, to je život.

 

VSTUPNÉ:

na večerné predstavenia 6 eur,

na detské (streda) 2 eurá,

permanentka 20 eur.

Predpredaj V Mestskom kultúrnom stredisku, Starý trh 47, Kežmarok a www.mskskezmarok.sk.

 

Zdroj: kezmarok.com