V pondelok 7. októbra 2019 sa o 18.30 h v obrazárni kežmarského hradu uskutoční koncertný program SAINT AMOUR v podaní Plaisirs de Musique.

Ansámbel starej hudby PLAISIRS DE MUSIQUE je zoskupenie, Jana Čižmářa a flautistky Marty Kratochvílovej, ktorí umelecky spolupracujú od roku 2008. Svoje projekty predstavili publiku v Argentíne, Českej republike, Chile, Fínsku, Francúzsku, Chorvátsku, Taliansku, Maďarsku, Nemecku, Holandsku, Poľsku, Rakúsku, Slovensku, Švédsku a Švajčiarsku. Autentické podanie starej hudby na replikách historických hudobných nástrojov, priečnej flaute a lutne prináša jedinečné farebné a zvukové kontrasty, ktoré sú prezentované na profesionálnej umeleckej úrovni.

Koncertní program SAINT AMOUR čerpá materiál a inšpiráciu z rozsiahlej zbierky, ktorá bola po storočia uchovávaná v priestoroch knižnice kláštora Krzeszów a dokumentuje bohatý kultúrny život v tomto kláštore rovnako ako aj v celom regióne.

 

Zaznejú skladby ako:

Gottfried Finger (1660 – 1730) Sonata secunda

Anonym Suite "Saint Amour" / Sarabande — Menuet — Saint Amour — Menuet — Gavotte — Gigue

Jean-Christophe Naudot (1690 – 1762): Plaisirs de la Campagne / Chant d´oisseaux — Musette — Bruit de chasse — Menuet en Rondeau — Contredanse — La d´Hastrel: Gracieusement

Johann Anton Losy (1650 - 1721) Suite D dur / Ouverture — Bourlescha — Policionello — Vacherelle — Aria hannaco

Sylvius Leopold Weiss (1687 – 1750) Duo pour luth et flute / Adagio — Ciacona

Leopold I. (1640 – 1705) Ciaconna G dur


Koncert je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Českej republiky a v spolupráci s Múzeom v Kežmarku.