Slovenská asociácia nordic walking pôsobí na Slovensku už mnoho rokov a za ten čas vyškolila veľa certifikovaných inštruktorov, inštruktoriek a športových nadšencov vo všetkých regiónoch Slovenska.

Asociácia systematicky vytvára priestor na stretávanie svojich inštruktorov, ale aj všetkých nadšencov severskej chôdze formou rôznych verejných podujatí a cvičení. V roku 2022 sa asociácia rozhodla zorganizovať sériu dolaďovacích tréningov v najkrajších lokalitách hradov a zámkov celého Slovenska. Podujatie – teda vlastne séria podujatí – dostalo pomenovanie Nordic Walking History Tour 2022 a je doň zahrnutých desať vybraných lokalít, ktoré okrem historickej hodnoty disponujú aj výborným exteriérom a terénom na cvičenie nordic walking.

„Tento rok sme vybrali hrady Devín a Trenčín, zámky v Budatíne, Haliči, kaštiele v Dolnej Krupej, Topoľčiankach, Strážkach a v Trebišove. Sériu dopĺňame cvičením v nádhernom areáli vodného mlyna v Kolárove. Máme ambíciu spojiť cvičenie s poznávaním krás našej krajiny – vo väčšine prípadov chceme cvičenie prepojiť s historickým výkladom, resp. s prehliadkou danej lokality,“ priblížila zámer Lucia Okoličányová, prezidentka SNWA.

Na jednotlivé podujatia je potrebné sa registrovať cez webovú stránku asociácie www.snwa.sk. Séria cvičení pokračuje v mesiaci október v areáli kaštieľskeho parku SNG Strážky v okrese Kežmarok v sobotu, 8. októbra 2022, o 14.00 hod. popoludní. 

Hoci „dolaďovačky“ sú primárne určené pre skúsených walkerov, ktorí sa už tomuto športu venujú a poznajú základné zásady a princípy severskej chôdze, organizátori radi privítajú na Nordic Walking History Tour 2022 aj úplných začiatočníkov, ktorým budú na mieste zapožičané špeciálne palice a poskytnuté úvodné zaškolenie.

Bližšie info:https://snwa.sk/podujatia/kategoria/doladovacka-tulacka-s-prezidentkou/

 

Zdroj: snwa.sk