V posledný septembrový víkend (27. – 30. 9. 2018) sa uskutoční v Starej Ľubovni tradičný Ľubovniansky jarmok.

Už vo štvrtok sa ale uskutoční v meste pod Ľubovnianskym hradom zaujímavé podujatie, a to predjarmočný sprievod. Ide o sprievod mestom v strašidelných maskách. Na podujatí vystúpia pozvaní hostia jarmoku. Zraz masiek z radov detí, mládeže a dospelých je o 19.00 h do 19.30 h v Centre voľného času v Starej Ľubovni. Sprievod masiek mestom začne o 19.45 h. Každá maska bude ocenená sladkou odmenou a NAJ masky vecnými cenami. 

 

Samotný jarmok odštartuje vo štvrtok už tradičným banánovým behom, nasledovať bude predstavenie divadla Portál s rozprávkou Zbojnícka kráľovná, vystúpenie detí z MŠ na Tatranskej ulici a chýbať nebudú ani Ľubovnianske strašidlá.

Piatkový program (28. 9. 2018) začne o 13:00 hod. programom ZUŠ Jána Melkoviča a žonglérskou šou šaška Kraka. Oficiálne otvorenie jarmoku primátorom mesta bude o 15:00 hod. s hudobným hosťom Adrienou Bartošovou a návštevníci si budú mať možnosť pozrieť divadelnú scénku o dejinách Starej Ľubovne z pera známeho autora Petra Karpinského pod názvom SIT TIBI LUCERNA PELLIS – NECH TI JE ZAPÁLENÁ POCHODEŇ. Program je pripravený tak, aby si počas jarmoku prišli na svoje všetky vekové kategórie. Piatkovými ,,ťahúňmi“ by mala byť kapela Smola a Hrušky, speváčka Kristína, Alan Mikušek a Duchoňovci.

V sobotu na pravé poludnie (29. 9. 2018) sa na pódiu pred okresným úradom ako prvé predstaví folklórny súbor z Sądeczoky partnerského mesta Nowy Sącz. Potom už dostanú priestor folklórne súbory, skupiny a sólisti z regiónu Stará Ľubovňa a ich hostia. Večer sľubujú organizátori zábavu o ktorú sa má postarať, už stálica slovenskej hudobno-zábavnej scény, Drišľak. Okrem tohto zoskupenia sa na jarmoku predstavia kapely Nocadeň a Paranoid. Samozrejmosťou sobotňajšieho večerného programu je žrebovanie jarmočnej tomboly.

V nedeľu sa už tradične program jarmoku presunie pod hradný kopec. V skanzene sa od 10:30 hod. budú konať Hubertovské hradné slávnosti, ktoré začnú sv. omšou. Návštevníci sa aj tento rok môžu tešiť na prezentáciu poľovníckych združení, pasovanie lovca, výstavu poľovníckych trofejí, lukostreľbu, ľudové súbory a množstvo iných aktivít.