Divadelný súbor Actores z Rožňavy predstaví v sobotu 10. 8. 2019 o 10.00 hod. na popradskom Námestí sv. Egídia divadelné predstavenie pre deti Ďurošík.

Vydajte sa s nami na dobrodružnú cestu za zbojníckym osudom a vstúpte do sveta čarovných bytostí, statočných zbojníkov, dobrotivého ľudu či skúpych zemepánov.

Príbeh sa odohráva počas Svätojánskej noci, keď na svet prichádza dlho očakávaný zbojník Ďurko. Očakávaný nielen celou dedinou, ktorú treba vyslobodiť spod vlády nenásytného zemepána, ale jeho narodenia sa nevie dočkať aj samotný zemepán. Dobrotivá striga Hedviga, sprevádzajúca Ďurka na cestách, odhalí silu prírody. Svojím humorom vyčarí nejednému úsmev na perách, ale zároveň poukáže na dôležitosť spravodlivosti a lásky. Láskou k Ďurkovi zahorí nejedno srdce, no to jeho, si získa len jedna. Prelínanie bábkových postupov s činoherným herectvom v kontexte ľudového divadla, rovnako ako aj scénické stvárnenie a kostýmy vytvárajú fikciu sveta čarovných bytostí. Hudobné a tanečné výstupy v inscenácii dotvárajú celkovú ilúziu a podporujú tému lásky a spravodlivosti. A tak ako každej rozprávke, aj v tej našej zvíťazí dobro nad zlom.

 

Scenár a réžia: Tatiana MASNÍKOVÁ

Dramaturgia: Bibiana ŠVECOVÁ

Hudba: Ropko ŠIMKO

Kostýmy: Tatiana Masníková, Ildikó Dudorová

Scéna: Tatiana Masníková, Atilla Bocsárszky

Zvuk: Ropko ŠIMKO

Svetlá: Martin Mihok

Výroba scény: Martin Mihok, Michal Mihok, Atilla Bocsárszky

Účinkujú:

ĎUROŠÍK: Róbert KOBEZDA alebo Samuel BORSÍK

STRIGA: Bibiana ŠVECOVÁ

VICIŠPÁN: Atilla BOCSÁRSZKY alebo Stanislav SZÉKELY

KATARÍNA: Patrícia STEHELOVÁ

 

Zdroj: mik poprad