V popradskom kine Tatran si 8. novembra 2018 od 16.00 hodiny môžete pozrieť krásne, zaujímavé a inšpirujúce filmy v rámci filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.

 

Do Popradu prinášajú organizátori to najlepšie z aktuálneho festivalového ročníka. Cieľom je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja, a to prostredníctvom filmových premietaní a sprievodných diskusií.

Dopoludnie patrí deťom z vopred zahlásených základných a stredných škôl. V rámci Junior festivalu sa organizátori zamerali na environomentálnu výchovu žiakov, kde pomocou krátkych filmov a interaktívnych sprievodných aktivít sa deti učia k zodpovednosti voči nášmu prostrediu.

Podvečer sa otvoria brány pre verejnosť. Príďte zrelaxovať, nabrať nové informácie a inšpirácie do života. Môžete sa tešiť na pestrý filmový program, ktorý vás zavedie do divokej prírody, odhalí nelegálne praktiky, predstaví nové riešenia súčasných problémov… Okrem jedinečných dokumentárnych filmov z celého sveta je pripravený aj sprievodný program “mimo plátna”, kde diskutujú organizátori festivalu s hosťami na aktuálne témy.

PROGRAM:

16:00 MEDVEDE Z KAMČATKY. ZROD ŽIVOTA

17:00 PO ZÁRUKE

18:00 MIMO PLÁTNA: DOMÁCNOSŤ BEZ ODPADOV

19:00 PYTLIACKE PODSVETIE

19:50 SLAMKY

20:30 BIELE ŠÁLKY UŽ NETREBA

 

Vstup je voľný! 


Vezmite rodinu, partnerov, kamarátov a príďte sa pozrieť!