Koncert slovenských hudobných skupín Ostrov a Korben Dallas sa uskutoční v piatok 9. 8. 2019 o 18.00 na Námestí sv. Egídia v Poprade.

Korben Dallas je slovenská rocková hudobná skupina. V súčasnosti patrí medzi najúspešnejšie domáce kapely. Za niekoľko rokov sa vypracovala z undergroundovej scény na jednu z najžiadanejších slovenských klubových a festivalových kapiel. 

Popradská skupina Ostrov je na scéne vyše 10 rokov a verná svojmu názvu postáva mimo hlavného prúdu domáceho hudobného diania. Hudobne vychádza z gitarového pesničkárstva, inšpirujúc sa v indie-rocku, pope či folku. Piesne z nového programu Luna hovoria o plynutí času, detstve, starnutí, smrti, prírode i vesmíre, alebo ak si chceme vypomôcť fragmentmi z textov – o starých autách, kyslých ríbezliach, nádherných čajkách i modrom nekonečne. Skupina zatiaľ nahrala 3 albumy, za ten posledný XXX bola nominovaná na jednu z cien Radio-Head Awards. Ostrov hrá aktuálne v zložení: Števo Šanta – spev, elektrická gitara, Richard Gerényi – basgitara, vokály, Miro Maličký – klávesy a Martin Ridilla – bicie.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do divadelnej sály Domu kultúry.

 

Zdroj: mik poprad