V historickej budove Slovenského národného divadla (SND) vyvrcholil 27. augusta 2021 slávnostným galavečerom 13. ročník čitateľskej ankety Slovenka roka 2021. Medzi ocenenými bola aj Kežmarčanka!

O víťazoch ankety Slovenka roka rozhodujú diváci RTVS formou sms hlasovania a čitatelia Slovenky prostredníctvom kupónov, ako aj internetového hlasovania na www.slovenkaroka.sk.

Jednou z víťaziek za rok 2021 sa stala aj Kežmarčanka, riaditeľka Súkromnej spojenej školy, Biela voda v Kežmarku Anna Jurgovianová. Zvíťazila v kategórii Vzdelávanie a hlasujúci jej dali hlas najmä za jej vyše 20 ročnú prácu s rómskou komunitou a za úspešné riadenie spojenej strednej školy. Tá sa aktívne venuje výchove a vzdelávaniu žiakov z marginalizovaných komunít a žiakom s rôznymi druhmi postihnutia, pričom škola je zameraná na remeslá a služby potrebné pre tieto komunity. Aktivity školy nezabrzdila ani koronakríza, pretože škola vyrábala rúška pre široké spektrum obyvateľstva. Bonusom pre školu je i spolupráca s Európskym parlamentom.

Titul Absolútna Slovenka roka 2021 získala Želmíra Komorechová, majiteľka spoločnosti Kompava. Vyštudovaná biochemička riadi v Novom Meste nad Váhom úspešnú firmu zameranú na vývoj, výrobu a distribúciu výživových doplnko. Získala prvenstvo aj v kategórii biznis a manažment.

V ankete Slovenka roka sa oceňujú úspešné ženy v kategóriách biznis a manažment, zdravotníctvo, vzdelávanie, veda a výskum, médiá a komunikácia, charita, umenie a kultúra, šport a podpora mladých talentov.

Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko udelila nominačná komisia tento rok dvom výnimočným osobnostiam - detskej lekárke Anne Hlavatej a lyžiarke Petre Vlhovej.

Za úspešnú reprezentáciu mesta a získanie ocenenia Slovenka roka 2021 Anne Jurgovianovej srdečne gratulujeme!

Foto: Ramon Leško (ženskýweb.sk)