V piatok 9. marca 2018 sa uskutočnia na Slovensku pochody resp. zhromaždenia pod názvom Postavme sa za slušné Slovensko. Je to reakcia občanov Slovenska na aktuálne spoločenské dianie v republike. Pochody sa budú konať v 35 slovenských mestách, v jednej slovenskej obci a v 15 mestách sveta.

Pochody resp. zhromaždenia sa na Slovensku začínajú prevažne o 17.00 hod. Aj v Poprade. Zhromaždenie bude na námestí sv. Egídia pred OC Forum a trvať by malo približne do 18.00 hod.

Hlavným poslaním pochodov je konštatovanie, že je zrejmé, že premiér Róbert Fico a minister vnútra Róbert Kaliňák nereprezentujú hodnoty, za ktoré sa v piatok 2. marca 2018 postavili tisíce ľudí na Slovensku a vo svete. Z tohto dôvodu organizátori pokračujú v občianskych zhromaždeniach a vyzývajú všetkých občanov, aby sa pridali a vytrvali.

Organizátori pochodov požadujú dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin. 

Miesta pochodov Postavme sa za slušné Slovensko, ktoré sa uskutočnia v piatok 9. 3. 2018:

Slovensko: BÁNOVCE NAD BEBRAVOU, BANSKÁ BYSTRICA, BARDEJOV, KOŠICE, KOMÁRNO, KRUPINA, LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, LEVICE, LEVOČA, LUČENEC, MARTIN, NÁMESTOVO, NITRA, NOVÉ ZÁMKY, TRENČÍN, PARTIZÁNSKE, PRIEVIDZA, PREŠOV, REVÚCA, ROŽŇAVA, RUŽOMBEROK, PEZINOK, POVAŽSKÁ BYSTRICA, POPRAD, PREŠOV, PRIEVIDZA, REVÚCA, RIMAVSKÁ SOBOTA, ROŽŇAVA, RUŽOMBEROK, SENICA, SPIŠSKÁ NOVÁ VES, VEĽKÝ KRTÍŠ, VRÁBLE, ZÁBUDIŠOVÁ (obec), ŽILINA.

Svet: BARCELONA, BERLÍN, BERN, BRNO, HAAG, HELSINKI, KAPRUN – lyžiarske stredisko, KODAŇ, KRAKÓW, LONDÝN, MNÍCHOV, VANCOUVER, PARÍŽ, PRAHA, ŠTOKHOLM.