Od stredy 20. mája 2020 sa Slovensko opäť o niečo otvorí nielen v oblasti ekonomiky, ale aj v oblasti kultúry, športu, spoločenského života či otvárania hraníc.

Konzílium slovenských odborníkov na epidémie oficiálne potvrdilo, že sa môže otvoriť 4. fáza ekonomiky, čím sa významným spôsobom uvoľňuje celkový život pre každého občana Slovenska. Aj keď v obmedzenom režime, ale predsa už nemusíme mať stále na sebe rúško, môžeme navštevovať kiná, divadlá, obchodné centrá, reštaurácie, kaviarne a už sa otvárajú aj otvorené športoviská, kde sa už môžu hrať aj súťažné zápasy.

Je to prakticky otvorenie spoločenského života na Slovensku. pretože dať si kávu, čaj, pivo či zájsť do kina sú práve maličkosti, ktoré nám vedia spríjemniť život.

Otvorenie prísnych opatrení je vítanou správou pre každého Slováka pred letnou sezónou. Verím, že výborné epidemiologické výsledky si na Slovensku týmto uvoľňovaním opatrení nezhoršíme, ba naopak, postupne sa budú uvoľňovať ďalšie a ďalšie opatrenia, aby sme sa priblížili čím skôr stavu spred vzniku epidémie.