V piatok 20. marca 2020 sa uskutočnila v Bratislave ustanovujúca schôdza Národnej rady Slovenskej republiky. Počas nej boli do slovenského parlamentu zvolení noví poslanci.

Na schôdzi noví poslanci zložili sľub poslanca, zvolili si vedenie parlamentu a rozdelili sa nielen do parlamentných klubov a výborov.

 

A práve nominácie do poslaneckých výborov priniesla pre Kežmarok jednu zaujímavosť. Vo Výbore pre verejnú správu a regionálny rozvoj budú pracovať dvaja poslanci z Kežmarku. Bude tam pracovať poslankyňa kežmarského mestského zastupiteľstva Jana Majorová Garstková (OĽaNO) i primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák (SMER-SD).

 

Je to zaujímavá pikantéria, keď v jednom z výborov slovenského parlamentu sa stretnú dvaja Kežmarčania, ktorí sa poznajú priamo aj z rokovania mestského parlamentu.

 

Čerešničkou na tom všetkom je fakt, že síce v mestskom parlamente je v koalícii primátor mesta a v opozícii poslankyňa, v slovenskom parlamente to bude naopak. V koalícii bude Jana Majorová Garstková a v opozícii Ján Ferenčák. Skrátka typické protipóly, no ale aj takéto zaujímavosti dokáže priniesť súčasná slovenská politika.

 

Predsedom tohto výboru bude vicežupan Prešovského samosprávneho kraja Jozef Lukáč z Prešova (SME RODINA). Členovia Výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj: Jana Majorová Garstková, Peter Dobeš, Martina Brisudová, Zita Pleštinská, Michal Šipoš (všetci OĽaNO), Marek Hattas, Vladimír Ledecký (obidvaja ZA ĽUDÍ), Jaroslav Baška, Vladimír Faič, Ján Ferenčák, Ján Podmanický (všetci SMER-SD), Jozef Šimko (ĽSNS).

 

Foto: fb