Špeciálna zážitková akcia sa začína v Tatranskej Lomnici.

Po silvestrovskej noci je tu druhá možnosť (12. 1. 2019) zažiť noc v expedičnom tábore na Skalnatom plese.

Tam bude čakať ratrak, ktorý vás vyvezie priamo do dejiska diania, na Skalnaté pleso, kde si postavíte stany a dostanete balíček tuhej instantnej stravy. Presne takej, akou dopĺňajú sily profesionáli pri capmovaní v Himalájach.

Na celý Snow camp dohliada profesionálny inštruktor, ktorý má skúsenosti z reálnych snežných campovaní vo vysokohorskom prostredí. Spestrením večera bude premietanie horského tematického filmu v záchytnej chatke. O bezpečný, ale určite netradičný spánok sa postarajú termo spacie vaky odolné aj teploty do -29°C, špeciálne karimatky a stany určené do extrémnych podmienok.

Poznáte to. Teplota vonku je hlboko pod nulou, vo výškach hôr ešte nižšia. Partia vysokohorských nadšených turistov však potrebuje prespať. Vykopú jamy, postavia stany, naštartujú plynovú bombu, na ktorej uvaria čaj, dajú si kus instantného jedla a zažijú noc, na ktorú sa len tak nezabúda. Scenár mnohých adrenalínových filmov zahraničnej produkcie.

Cena na pokladni: 129 €.

Z dôvodu aktualizácie systému Gopass je možné zakúpiť si tento jedinečný zážitok jedine v infocentre v Tatranskej Lomnici, minimálne jeden deň vopred. 

 

Zdroj: mik poprad