Na základe rozhodnutia vlády Slovenskej republiky Policajný zbor od 3. marca 2021 opäť posilňuje a zintenzívňuje kontroly na hraniciach Slovenskej republiky s Maďarskom, Rakúskou republikou, Českou republikou a Poľskou republikou. Pri kontrolách policajtom pomôžu príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Vojaci budú slúžiť v zmiešaných hliadkach spolu príslušníkmi Policajného zboru. V tomto prípade plnia úlohy Policajného zboru (na základe zákonného zmocnenia a rozhodnutia vlády) a teda majú aj rovnaké oprávnenia ako policajti: môžu zastavovať motorové vozidlá, vyžadovať preukázanie sa dokladmi a podobne.      

Na všetkých veľkých a frekventovaných cestách na vstupe do Slovenskej republiky bude vykonávaná kontrola osobnej dopravy 24 hodín denne. Na menších, menej vyťažených vstupoch, budú prebiehať kontroly v exponovaných  časoch a v časoch, kedy sa na základe analýz a štatistík predpokladá najväčšia intenzita dopravy. 

V okrese Kežmarok sú prakticky všetky prechody do Poľska uzavreté, či už sa to týka prechodu Spišská Stará Ves – Niedzica alebo Červený Kláštor – Nižne Šromowce.

Hraničné priechody, ktorými možno prechádzať:

Hranica s Poľskom 

diaľnica Skalité – Zwardoň,

Skalité – Zwardoň,

Oravská Polhora – Korbielów,

Trstená – Chyžné,

Podspády – Jurgów,

Mníšek nad Popradom – Piwniczna,

Becherov – Konieczna,

Vyšný Komárnik – Barwinek.

Ostatné komunikácie nie je možné využívať na vstup alebo výstup zo Slovenskej republiky. 
Polícia upozorňuje, že bude monitorovať aj uzatvorené hraničné priechody.

 

Zdroj a foto: cervenyklastor.sk