Hoci sa Majstrovstvá sveta v hokejbale skončili pred dvomi mesiacmi (22. 6. 2019) a nová hokejbalová sezóna je predo dvermi, zdá sa, že nikto si vo vedení mesta, po šampionáte, ktorý Slovensko vyhralo, ani nespomenul, že na tomto podujatí sme mali najpočetnejšiu enklávu hráčov zo všetkých klubov na Slovensku!

Sobota 22. júna 2019 sa stala dňom finálového zápasu hokejbalových majstrovstiev sveta, ktoré sa uskutočnili v Košiciach. Vo finále sa stretli mužstvá Slovenska a Fínska a zápas bol hodnotným vyvrcholením dvojtýždňového hokejbalového šampionátu.

Najlepším športovcom Mestského športového klubu Kežmarok sa za rok 2017 stal 28-ročný Boris Oravec. Tento úspešný kežmarský športovec si toto ocenenie vybojoval najmä ziskom tretieho titulu majstra sveta v hokejbale v drese slovenskej mužskej reprezentácie, ktoré získal v roku 2017 čím dosiahol čistý hetrik, pretože titul majstra sveta získal aj na dvoch predchádzajúcich majstrovstvách sveta v tejto kategórii.

Presne 4. decembra 1999 sa začala v Kežmarku éra nového športu – hokejbalu. Stačilo vtedy málo, iba uverejniť oznam v novinách, či je záujem tunajšej mládeže o vytvorenie mestskej súťaže v tomto športe a do týždňa sa prihlásilo päť mužstiev a keď o pár dní neskôr sa prihlásilo šieste, už nebolo ďaleko od spustenia mestskej súťaže. Dohodol sa systém a 4. decembra 1999 sa vhadzovalo prvé buly.

Stránky