Prešovský samosprávny kraj (PSK) začína v týchto dňoch s realizáciou národného projektu zameraného na zlepšenie kvality stredoškolského odborného vzdelávania a prípravy pre trh práce. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR schválil župe na tento účel nenávratný finančný príspevok vo výške takmer päť miliónov eur.

Už je tomu rok, čo sa Izba remeselných tradícií presťahovala z predných priestorov budovy na Hlavnom námestí 64 do jej zadného traktu. Svoj názov si expozícia tradičných remesiel zmenila a už ju môžeme nájsť pod názvom Babičkina chyža.

Klub kežmarských výtvarníkov pravidelne organizuje výstavy svojich členov, ktorí sa dožívajú okrúhleho jubilea. Tentoraz sa takejto cti dostal siedmim umelcom, ktorí v rokoch 2019 a 2020 dosiahli vek končiaci sa číslicami nula a päť: Eliška Bednárová, Anna Compeľová, Jozef Čekovský, Marcel Hanina, Iveta Kovalčíková, Vlado Krausz, Rudolf Rabatin.

Putovný letný filmový projekt Bažant Kinematograf prichádza do slovenských miest aj toto leto. Rok 2020 priniesol do našich životov veľa zmien, ktoré neobišli ani projekt Bažant Kinematograf. Jeho 18. ročník sa uskutoční v mierne upravenej, skromnejšej verzii a od 2. do 5. augusta sa predstaví aj na Hlavnom námestí v Kežmarku.

Stránky